logoblackaka64

Dzieci uwielbiają tańczyć 🙂

 

Wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje należy rozwijać już od pierwszych lat życia.

Muzyka stwarza nastrój zadowolenia, a taniec przy muzyce jeszcze bardziej to potęguje. Taniec sprzyja odprężeniu psychicznemu, zmniejsza napięcie i likwiduje źródła frustracji. Dzieci wyzbywają się kompleksów, otwierają się na świat, stają się spontaniczne i bardzo często odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej, uczą się niesienia pomocy oraz wzajemnego zaufania. Taniec również kształtuje motoryczność dziecka i rozwija sprawność ruchową. Doskonali koordynację i orientację przestrzenną. Ruchy dziecka stają się lekkie, sprężyste, gibkie, płynne i skoczne. Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka, gdyż dbając o elegancję oraz estetykę ruchów wymaga się od niego "prostych" pleców, ściągnięcia łopatek i podniesienia głowy.

Taniec wywiera pozytywny wpływ na pamięć dziecka, szczególnie na pamięć ruchową, którą kształtujemy poprzez powtarzanie kroków i figur tanecznych. Taniec kształtuje cierpliwość, wytrwałość, odwagę, odporność na trud i zmęczenie.

Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych. Ponadto taniec rozwija umiejętność myślenia, spostrzegawczość, uwagę, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Zabawy taneczne i tańce ćwiczą refleks oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Nabór do Studia Artystycznego "Ingenium" prowadzimy od sierpnia do końca września każdego roku.

Serdecznie zapraszamy!

 Nasze atuty:

  • zapewniamy ciepłą i przyjazną atmosferę pod indywidualną opieką w małych grupach,
  • starannie dobrana oprawa muzyczna rozwinie talent i poczucie rytmu Twojego dziecka,
  • pomagamy odkryć radość w tańcu i z tańca, uzupełniamy naukę występami tanecznymi.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Zapewne wielu z Was zastanawiało się po co ćwiczyć i co z tego będzie, więc sprawność fizyczna jest bardzo potrzebna do prawidłowego rozwoju człowieka, a w szczególności młodzież.

Rozciąganie natomiast bardzo dobrze rozluźnia i wycisza.

Z nami wasze dziecko pozna wiele technik tanecznych takich jak:

Kids Dance
nauka choreografii tanecznych przeplatana jest muzycznymi zabawami, które maja na celu rozwinięcie u młodych tancerzy rytmiczności, gibkości, kondycji oraz pewności siebie. Zajęcia skierowane są do dzieci od 3 roku życia.

Street Dance
techniki tańców street /hip-hop, funk/ połączone z innymi technikami nie ulicznymi. Poprzez efektowne łączenie elementów tanecznych z muzyką pop, powstają bardzo dynamiczne i skoczne układy taneczne.

Jazz Dance
jeden ze stylów, który czerpie z tańca klasycznego i modern, często wzbogacony o elementy akrobatyczne. Charakterystyczne dla niego są: niezależność ruchów poszczególnych części ciała tzw. izolacje, zgięte kolana, sylwetka lekko wychylona ku przodowi i różnorodność skoków.

Jazz stanowi obok baletu podstawę większości innych nowoczesnych technik tanecznych. Oparty na podstawach tańca klasycznego, ale pozwalający na wyzwolenie energii oraz większej dynamiki. Na tej technice bazuje większość Teatrów Tańca.

Ruchy tancerza cechuje plastyka, ciągłość i dynamika, często bazuje on na naturalnych ruchach i możliwościach ciała. Dodaje energii i dynamiki. Ruch odbywa się w zmiennych płaszczyznach. Styl jazzowy koncentruje inne style tańca nowoczesnego: modern – dance, taniec jazzowy, funky jazz. Tańczony jest przy muzyce klubowej. 

Show Dance
na bazie technik tańca nowoczesnego /jazz, disco, modern/ powstaje układ choerograficzny. Powinien on być bardzo kolorowy, ekspresyjny i co najważniejsze musi wywoływać zaskoczenie i podziw u widzów. 

Balet
ma na celu wykształcenie właściwej estetyki, elegancji ruchu oraz harmonii i ładu w tańcu, czystego pięknego ciała, pieknych póz, płynności i harmonii ruchów. Wyrabia doskonałą dyscyplinę ruchową poprzez stałą konstrukcję lekcji, ćwiczenia przy drążku i na środku.

Hip-hop
to technika dla osób lubiących taniec i nowoczesne rytmy. Zajęcia oparte są na technikach tanecznych lockingstreet-dance /funky, soul, disco/. Inspiracją tych zajęć jest taniec uliczny. Świetna zabawa, dobre poczucie rytmu, luźne stroje i świetny humor.

Akrobatyka
jest przeznaczona przede wszystkim dla młodych osób, które są fanami tego sportu , gdyż w młodym wieku najlepiej i najłatwiej jest się nauczyć wszystkich rzeczy, co nie znaczy, że inni nie mogą trenować! Też uzyskają dobre wyniki, tylko będzie im troszke trudniej. Nasze mięśnie i ścięgna dają się nadciągnąć, więc będziemy mogli wykonywać różne figury i ćwiczenia.

VideoClip Dance
jest kompilacją wielu rożnych stylów tanecznych i charakteryzuje się niebywałą dynamiką. Główną jego cechą jest uwypuklenie jak największej ilości elementów składających się na dany utwór muzyczny. Wykorzystywany w teledyskach oraz imprezach, stał się niezwykle popularny.

Taniec współczesny
taniec oparty na idei baletu, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp. 

Modern / Jazz
styl tańca nowoczesnego, u którego podstaw leży balet. Oparty jest na przeciwnościach: wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek. Jego cechy charakterystyczne to rytmiczna izolacja (wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnych części ciała), dynamika i energia oraz miękkie, długie ruchy. Rozwija koordynację, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała. 

Staramy się w wesołej i przyjaznej atmosferze rozwijać taneczne talenty Państwa dzieci.

Talenty te mogą w przyszłości zaowocować, czego z całego serca Państwu - rodzicom życzymy 🙂